Dermapen

Dermapen, günümüzün en etkili cilt bakım ve cilt tedavi uygulamalarından biridir. Gaziemir’de Derma FaMe Clinic’s’de yaptırabileceğiniz dermapen uygulaması, cildinizde oluşan bir çok problem için tercih edebilir. Cildin daima daha canlı, pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlayan dermapen, genellikle yüz bölgesine tercih edilse de vücudun diğer bölgelerinde bulunan leke ve problemler için de uygulanmaktadır.

Dermapen Nedir?

Dermapen nedir ve ne işe yarar? Eğer dermapen uygulaması ile daha önce tanışmadıysanız, bu uygulama fazlasıyla dikkatinizi çekecektir. Dermapen, ucunda mikro iğnelere sahip cihazdır ve mikro iğneler uygulama alanında tahribat yaratarak hasar oluşturur. Bu hasar, uygulama bölgesinde hasar bırakır. Hasar açılan bölgeye mezoterapi solüsyonları, hyaluronik asit, PRP uygulanır. Daha sonra uygulama bölgesinde yenileme süreci başlar. Bu sebeple dermapen uygulaması aynı zamanda cilt yenileme olarak da bilinmektedir. Cilt yenilenmesini hızlandırmak için uygulama bölgesine sürülmesi için özel krem tavsiye edilir ve günaşırı kullanımı önerilir.

Dermapen Neden Tercih Edilir?
Neden dermapen yaptırmalıyım? Ya da kimler dermapen yaptırmalı? Dermapen hangi cilt problemlerinde başarılı bir tedavi yöntemidir merak ediyor olabilirsiniz. Cilt lekeleri, güneş lekeleri, yara izi, ince kırışıklıklar, kaz ayağı, akne, sivilce izleri, gözenek problemleri, genişlemiş gözenekler gibi problemlerde tercih edilmektedir.

Kaç Seans Uygulanır?
Dermapen, uzun soluklu bir cilt tedavisidir. Etki sağlanabilmesi için en az 4 seans uygulanması gerekir ve cilt problemine göre tedavinin tamamlanması 10 seansı bulabilir.

Dermapen Acılı Bir İşlem mi?
Uygulamada amaç ciltte yara açmaktır ve bu sebeple dermapen cihazı ile cilt üzerinde mikro iğnelerle işlem uygulanır. Bu sebeple acı hissiyatı yaşanabilir. Fakat uygulama anında acı hissiyatının yaşanmaması veya minimum düzeyde hissedilmesi, rahatsız edici bir acı olmaması için genellikle anestezik etkiye sahip kremler kullanılmaktadır. Derma FaMe Clinic’s, bu konuda ekstra hassasiyet göstermekte olup, yurt dışından yüksek etkiye sahip anestezik krem getirmekte ve kullanmaktadır.

Ücretsiz cilt analizi, detaylı bilgi, ön görüşme talebi ve randevu için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Mesajınız kısa süre içerisinde incelenerek tarafınıza dönüş sağlanacaktır.