Ameliyatsız Yüz Germe

Günümüzde en fazla revaçta olan güzellik uygulamalarından biri Ameliyatsız yüz germe uygulamasıdır. Ameliyatsız olarak uygulanan ve cerrahi bir işlem olmayan bu uygulama Hifu teknolojisi ile gerçekleştirilmektedir. Hifu, diğer adıyla fokuslu ultrason olarak bilinir ve ciltte ameliyat olmadan toparlama sağlar.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?
Ameliyatsız yüz germe, farklı yöntemlerle bıçak altına yatmadan yüzde toparlama sağlayan bir uygulamadır. Hifu adı verilen cihaz ile gerçekleştirilir. Cildin yenilenmesini ve toparlanmasını sağlayan teknolojik bir uygulamadır. Yüksek ses dalgaları ile deri altına ulaşan Hifu, deri altında oluşturduğu etkili hasar ile yeni bir oluşumu tetikler. Fasya dokusuna kadar inilerek etkili bir yenileme sağlar.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Etki Sağlar?
Ameliyatsız olarak gerçekleşmesi en büyük avantajıdır. Sosyal yaşantınız olumsuz etkilenmez ve uygulama sonrasında sosyal yaşantınıza devam edebilirsiniz. Kırışıklıkları ve çizgileri azaltır, minimum düzeye getirir, sarkmalarda toparlama sağlar, yağlı bölgelerde incelme oluşturur, cildi sıkılaştırır ve gergin bir yapı oluşturur.

Ameliyatsız yüz germe uygulamasında cildin alt katmanında kolajen üretimini tetiklemekte ve tedavi süreci başlatılmakatdır. Yenilenme süreci 3-4 ay kadar devam eder. Bu süreçte ilk anda %30 etki görülür. 3 Ay sonunda ise uygulama %80-%90 oranında başarı gösterir ve maksimum noktaya ulaşır.

Hangi Bölgelere Uygulanır?
Tüm yüz bölgesinde (alın, yanak, dudak çevresi, kaş arası, göz çevresi), gıdı, boyun, dekolte, kol, bacak, bel çevresi gibi bölgelere uygulanabilmektedir. Yüzde ciddi oranda toparlama sağlarken, kol, bacak, bel çevresi gibi bölgelerde ise incelme sağlar.

Kaç Seans Gerekir?
Hifu ile ameliyatsız yüz germe uygulaması tek seans olarak uygulanmaktadır. Uygulama yapıldığı anda başlayan tedavi sürecinde cilt altında yenilenme 3-4 ay kadar devam eder. Bu sebeple 6 aydan daha kısa süre içerisinde ikinci seans uygulanamaz. İstendiği taktirde en erken 6 ay sonra ikinci seans uygulanabilir.

Acılı Bir İşlem midir?
Uygulamada cilt altına doğrudan etki eden yoğun ses dalgaları acı hissiyatı yaşamanıza sebep olabilmektedir. Bu acı hissiyatını minimum düzeye indirmek anestezik kremlerden faydalanılmaktadır. Derma FaMe Clinic’s, yurt dışından özel olarak getirmiş olduğu yüksek etkili anestezik kremler tercih ederek bu konuda ekstra hassasiyet göstermektedir.

Hifu ile Ameliyatsız yüz germe uygulaması hakkında daha detaylı bilgi, ön görüşme talebi veya randevu için aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa süre içerisinde mesajınız incelenerek dönüş sağlanacaktır.